npm package discovery and stats viewer.

Discover Tips

  • General search

    [free text search, go nuts!]

  • Package details

    pkg:[package-name]

  • User packages

    @[username]

Sponsor

Optimize Toolset

I’ve always been into building performant and accessible sites, but lately I’ve been taking it extremely seriously. So much so that I’ve been building a tool to help me optimize and monitor the sites that I build to make sure that I’m making an attempt to offer the best experience to those who visit them. If you’re into performant, accessible and SEO friendly sites, you might like it too! You can check it out at Optimize Toolset.

About

Hi, 👋, I’m Ryan Hefner  and I built this site for me, and you! The goal of this site was to provide an easy way for me to check the stats on my npm packages, both for prioritizing issues and updates, and to give me a little kick in the pants to keep up on stuff.

As I was building it, I realized that I was actually using the tool to build the tool, and figured I might as well put this out there and hopefully others will find it to be a fast and useful way to search and browse npm packages as I have.

If you’re interested in other things I’m working on, follow me on Twitter or check out the open source projects I’ve been publishing on GitHub.

I am also working on a Twitter bot for this site to tweet the most popular, newest, random packages from npm. Please follow that account now and it will start sending out packages soon–ish.

Open Software & Tools

This site wouldn’t be possible without the immense generosity and tireless efforts from the people who make contributions to the world and share their work via open source initiatives. Thank you 🙏

© 2024 – Pkg Stats / Ryan Hefner

@next-book/epub2nb

v0.1.22

Published

Convert EPUB to next-book content files.

Downloads

830

Readme

Konvertor z EPUBu do webové knihy

Tento návod obsahuje jen základní informace psané na míru pro tým MKP. Podrobnější manuál chystáme.

Rychlé odkazy

Postup

1. Účet ve službě Github

Vytvořte si účet ve službě github.com a pošlete své uživatelské jméno Honzovi, přidá vás do organizace books-are-next, kde vznikají konvertované knihy.

2. Vyberte si knihu

Stáhněte si knihu z katalogu MKP ve formátu EPUB, nejlépe nějakou z let 2019 a pozdějších (používají stabilnější definice stylů).

Vytvořte pro novou knihu nový repozitář

  1. Ve webovém protředí Github se přepneme do šablony webových knih next-book/boilerplate.
  2. Vytvořte nový repozitář ze šablony klikem na tlačítko “Use this template” (viz obrázek). Pokud tlačítko nevidíte, nejspíše nejste přihlášeni — přihlaste se ke svému účtu ve službě GitHub.
  3. Zvolte umístění (organizace books-are-next) a pojmenujte nový repozitář ve formátu jméno-příjmení-autora_název-knihy. Repozitář nastavte jako veřejný (public).

Nahrávání knihy

V nově vytvořeném repozitáři nahrajte soubor EPUB (Add file → Upload files) do složky epub (viz Obrázek 2). Potvrďte uložení změn tlačítkem “Commit changes”.

Nastavení exportu knihy

U daného repozitáře zvolíme v horním menu „Settings“ a přesuneme se do položky „Pages“ v podmenu. U položky Source v sekci GitHub Pages a nastavíme „Branch: docs“ a uložíme tlačítkem „Save“ (druhá kolonku ponecháme na hodnotě „/ (root)”).

Po chvíli se zobrazí zelený pruh s informací, že kniha byla publikována.

Jak omkrnout knihu

Odkazy na exportované knihy jsou nejlépe k nalezení v seznamu knih. Knihy se ukládají do počítače, aby je bylo možné číst v offline režimu — proto je pro náhled na aktuální knihu potřeba použít anonymní okno (pokud uděláte knize změny, uvidíte nejspíš starší verzi knihy).

Najdete zde odkazy na

  • repo — samotný repozitář s uloženou knihou
  • actions — záložka v repozitáři, kde je vidět proces generování knih (zásadní jsou červené puntíky a zelené fajfky, které indikují úspěch konverze)
  • book — vygenerovaná kniha
  • converter — rozhraní konvertoru pro doplnění detailů knihy

Jak upravit vygenerovanou knihu?

Konvertor se snaží vytáhnout co nejvíce informací ze samotného EPUBu, ale některé informace je možné doplnit: týká se to především struktury obsahu a metadat. K tomu můžete použít rozhraní konvertoru (viz odkaz v předchozí sekci).

Nejdůležitější funkcionalita konvertoru je následující:

  • na úvodní straně „Metadata“ můžete editovat… metadata
  • na stránce „Structure“ můžete upravit strukturu obsahu, vyznačit titulní a předělové stránky apod.
  • na stránce „Export“ pak zkopírujete data, která uložíte do souboru v repozitáři — přímo u textového pole najdete odkaz na příslušný soubor (data se zkopírují do schránky a můžete smazat obsah souboru a vložit do něj obsah schránky, potvrdíte tlačítkem Commit changes)

Podrobný manuál ke všem funkcím tohoto rozhraní ještě ladíme a bude užitečné na něj mrknout, až zvládneme základy. Prozatím je rozpracovaná verze viditelná na google docs.